понеділок, 25 червня 2018 р.

Обласна літня школа для обдарованої молоді - 2018

Уже другий рік поспіль, на острові Хортиця, на базі КВНЗ "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" було проведено один із найуспішніших проектів по роботі з обдарованою молоддю Запорізької області - Третю літню школу МАН.
80 школярів із різних куточків Запорізької області – юних науковців та переможців обласного етапу МАН – 2018 протягом двох тижнів (з 11 до 24 червня 2018) мали змогу отримати фахові знання за різними профілями Малої академії наук: історико-географічним, фізико-математичним, хіміко-біологічним, української й іноземної філології.
Організаторами школи стали Департамент освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації та Запорізька обласна рада. Координаторами роботи Літньої школи були навчальні заклади обласного підпорядкування: КЗ «Центр туризму» ЗОР, КЗ «Центр науково-технічної творчості учнівської молоді «Грані», КЗ «Запорізька спеціалізована школа-інтернат ІІ-ІІІ ст. «Січовий колегіум», КЗ «Запорізький обласний Центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» ЗОР при підтримці Запорізького Національного університету, Класичного приватного університету, Запорізької державної інженерної академії, Запорізького державного медичного університету та комунального закладу «Запорізький обласний центр художньо-естетичного виховання учнівської молоді» Запорізької обласної ради.
Навчальна програма школи передбачала інтерактивні лекції та практикуми як із загальних, так і профільних питань організації наукових досліджень, які проводили відомі науковці, професори та доценти провідних вузів Запоріжжя: Лепський А. М., Глазунов В.В., Торкут Н. М., Пономаренко Л. Г., Кривошеєва Л. М., Кривко І. М., Білівненко С.М., Кучковський О.М., Саламаха І.В., Варинський Б.О. та інші.
Програма Літньої школи була насичена і змістовним дозвіллям. Вихованці відвідали вистави театру-лабораторії «Vie», де мали можливість бути не тільки глядачами, а й спробували себе в ролі акторів. Незабутні враження залишились після екскурсій до міста Дніпра, по о. Хортиця та Запоріжжям. Цікавою була зустріч з режисером та продюсером фільму за твором Лесі Українки «Камінний господар» Володимиром Чистіліним (м. Харків). Багато емоцій викликала зустріч поціновувачів поезії з харківською поетесою Наталією Маринчак.
Педагогами обласних позашкільних закладів КЗ «Центр «Грані», КЗ «Центр туризму» були проведені майстер-класи зі спортивного орієнтування, техніки пішохідного туризму, журналістики тощо. Найнесподіванішим майстер-класом від Центру туризму стало скелелазіння, завдяки якому багато учасників подолали страх висоти. Талановита молодь Запорізького краю мала можливість відчути себе спеціалістами з технічного моделювання, кінорежисерами та операторами, запустити моделі літаків та повітряних зміїв, а також малювати кавою й виготовити ляльки-травниці як обереги для себе та бійців АТО.
У рамках Школи для обдарованої молоді Запорізької області було також запропоновано розробити і реалізувати групові дослідницькі проекти. Учні обов’язково мали врахувати у своїй роботі такі аспекти: актуальність проекту, обґрунтування мети, шляхи реалізації, використані ресурси та результативність проекту.
Школярі з інтересом взялися за виконання поставлених завдань, використовуючи всі можливі ресурси. Вони об’єдналися у 13 науково-дослідницьких проектів і успішно реалізували їх протягом 10 днів. За оцінками журі, які враховували соціальну значимість й актуальність проекту, відповідність структурі та креативність представлення, й балами глядацьких симпатій, від самих учасників конкурсу, було визначено 8 кращих дослідницьких проектів:
-
1 місце: проекти «Мова тіла як основа взаємовідносин у соціумі» (лідери – Шкуро Дар’я, учениця Запорізького НВК № 67 та Шанчева Ксенія, учениця Терпіннівського колегіуму «Джерело» Мелітопольського р-ну) і «Самооцінка підлітка: ідеали зовнішності, сформовані соціальними мережами» (лідери – Омельченко Валерія, учениця Енергодарської ЗОШ № 7 та Харченко Дар’я, учениця НВК «Якимівська гімназія»);
- 2 місце: проекти «Вплив музики на процес засвоєння інформації» (лідер - Ведмеденко Аліна, учениця Запорізької школи І № 23); «Ставлення сучасних підлітків до грошей» (лідер - Данілова Ліза, учениця Токмацької ЗОШ № 2) та «Сила компліменту», (лідер – Чучко Анна, учениця Гуляйпільська СЗОШ);
- 3 місце: проекти «Очі – дзеркало душі», (лідери - Таратонова Олександра, учениця Бердянського муніципального ліцею та Рогачова Дар’я, учениця Запорізького класичного ліцею), проект «Зв'язок між почерком людини та її математичними здібностями», (лідери – Новіков Олег, учень Запорізька СШ-і «Козацький ліцей» та Коваленко Єгор, учень Запорізька СШ-і «Січовий колегіум»), а також проект «Латентні здібності в контексті аналізу діагностичного тесту», (лідер – Клочок Юлія, учениця Дніпровської ЗОШ № 1 Водянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району).
Юні науковці провели значну пошукову роботу, що дало можливість краще познайомитися, подружитися з іншими талановитими і обдарованими учасниками Літньої школи з різних профілів, плідно поспілкуватися і відпрацювати навички проектно-дослідницької діяльності. Загалом, перебування в Літній школі стало для учнів дуже корисним і в дослідницькому, і в комунікативному аспектах.
За підсумками навчальної програми всі учасники отримали сертифікати про участь у Обласній літній школі та грамоти Департаменту освіти і науки облдержадміністрації за активну участь у дослідницьких і творчих проектах.

ВІТАЄМО НАШИХ УЧНІВ ТА БАЖАЄМО ПЕРЕМОГ І НАДАЛІ!!!

четвер, 17 травня 2018 р.

16.05.2018р. В МЕРІЇ ВІДБУЛОСЯ НАГОРОДЖЕННЯ НАШИХ ЗІРОК:  ШКУРО ДАР"Ї, ЯКА ПОСІЛА ІІІ МІСЦЕ НА ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЕТАПОВІ ЗАХИСТІ НАУКОВИХ РОБІТ У МАЛІЙ АКАДЕМІЇ НАУК, ТА ЇЇ КЕРІВНИКА ГРИЦЕНКО ОЛЕКСАНДРИ ВІКТОРІВНИ, УЧИТЕЛЯ ГЕОГРАФІЇ. 

ЩЕ РАЗ ВІТАЄМО ТА БАЖАЄМО НОВИХ ПЕРЕМОГ!!!


середа, 16 травня 2018 р.

16 травня 2018 року в Заводському районі відбулося районне свято "Шлях до зірок".Найкращі педагоги та найкращі учні нашого навчального закладу отримували вітання з перемогою у професійних конкурсах, Всеукраїнських олімпіадах, Малій академії наук.неділя, 13 травня 2018 р.

10.05.2018р. відбулася установча сесія Малої академії наук

Зацікавлені учні працювали під керівництвом досвідченого майстра своєї справи Гриценко Олександри Вікторівни. Діти отримали можливість поспілкуватися, обговорити проблеми, які їх хвилюють, отримали цінні рекомендації, поставили перед собою мету. Маємо надію, що наступного року всі вони реалізують поставлені перед собою завдання та досягнуть своєї мети.Наступне засідання відбудеться вже у вересні. А поки що до роботи...
УСПІХІВ УСІМ!!!

середа, 9 травня 2018 р.

УВАГА!

10.05.2018р. о 12:55 в к. 406 під керівництвом ГРИЦЕНКО О.В. відбудеться установча сесія Малої академії наук наукового товариства "ЗНАННЯ PLUS". 

неділя, 29 квітня 2018 р.

Фінал ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту
науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України - 2018

25 березня 2018 р. із Києва повернулася команда юних науковців Запорізької області, яка складалася із 56 талановитих учнів – абсолютних переможців обласного етапу МАН.
Цього року ІІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України набув нового формату – водночас виборювали перемогу більше 1200 учнів з усіх областей України у 64 наукових секціях.
Під час відкриття найважливішого інтелектуального змагання школярів особисто вітали та підтримували Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, Міністр освіти України Лілія Гриневич, провідні зарубіжні та вітчизняні вчені.
Відкриття, дискусійні та екскурсійні програми конкурсу відбувалися в гостинних стінах Київської політехніки, написання контрольних робіт і захист наукових досліджень проходили в сучасних аудиторіях Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка, а закриття конкурсних змагань для учнів МАН проходило в Жовтневому палаці на Алеї Героїв Небесної Сотні.
16 вихованців КЗ «Центр туризму» ЗОР, які представляли свої роботи у відділеннях історії, наук про Землю, філософії та суспільствознавства та секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» відділення екології та аграрних наук вибороли 7 призових місць, з них: 1– золота, 3 – срібні та 3 – бронзові нагороди.
Абсолютну перемогу у секції «Історія України» здобула Ратєєва Анастасія, учениця 11 класу Запорізької спеціалізованої школи-інтернату «Січовий колегіум».
Срібні нагороди вибороли учні 11 класів Запорізького багатопрофільного ліцею №99: у секції «Всесвітня історія» – Лиско Софія, у секції «Журналістика» – Драцька Катерина, у секції «Охорона довкілля та раціональне природокористування» – Фоменко Михайло.


Бронзовими медалями у відділенні історії нагороджено одинадцятикласників Запорізького колегіуму «Елінт»: у секції «Археологія» – Павлюкову Поліну, у секції «Історичне краєзнавство» – Малика Іллю. У відділенні наук про Землю, секція «Гідрологія» 3 місце посіла учениця 10 класу Запорізького НВК №67 Шкуро Дар’я.

Вітаємо учасників і переможців Всеукраїнського етапу МАН та їхніх наукових керівників з високими досягненнями й бажаємо творчих успіхів, цікавих знахідок та відкриттів на шляху до нових перемог!неділя, 22 квітня 2018 р.

ВІТАЄМО!!!

 ШКУРО ДАР'Ю, УЧЕНИЦЮ  

10-А КЛАСУ, ЯКА ПОСІЛА 

ІІІ місце на ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ ЕТАПІ КОНКУРСУ-ЗАХИСТУ РОБІТ МАН (відділення: Науки про Землю, секція: гідрологія; 

наукові керівники: 

ГРИЦЕНКО ОЛЕКСАНДРА ВІКТОРІВНА

учитель географії, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист та 

БОРТНІК РЕГІНА ВІКТОРІВНА, учитель хімії, спеціаліст вищої категорії)

середа, 28 березня 2018 р.

27 березня 2018 року учні нашого комплексу взяли у часть у  ІІІ Міському Форумі соціальних ініціатив у освіті!

Провідна ідея Форуму - презентувати наукові ідеї учнів на розгляд партнерів, які і визначають переможців, обираючи для них спеціальні призи - гранти підтримки.
Цього року заявки на участь в проекті подали 40 учнів 9-11 класів закладів освіти Запоріжжя. Всі вони - інтелектуальна учнівська еліта нашого міста. Кожен з учасників має в своєму активі перемоги Конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України, творчо працює над реалізацією власних науково-дослідницьких проектів та потребує підтримки для своїх наукових ідей.
На захист роботи відводилось 2 хвилини, презентація повинна була показати актуальність та значущість наукової ідеї, а головне - її практичну цінність та очікувані від втілення результати. Поки одні учасники презентували роботи, інші могли цікаво провести час у STEM - лабораторії «Кабінет Всесвіту», де студенти запорізьких вищих закладів освіти проводили майстер-класи.
Наш навчальний заклад представляли Кулеба Артем, учень 10-А класу, та Дудар Микита, учень 9-В класу

середа, 14 березня 2018 р.

13 березня відбулась зустріч учасників наукового товариства «Знання PLUS» Запорізького навчально-виховного комплексу №67, постійних учасників Малої академії наук, з головою районної адміністрації Андрієм Баєвим. 
Директор ЗНВК №67 Олена Малиш представила пропозиції вихованців і вчителів щодо використання наукових проектів-переможців та втілення їх у благоустрій району й міста в цілому. Талановиті діти, небайдужі до життя та розвитку району, готові на співпрацю та сподіваються, що їх наукова праця не залишиться на папері, а буде використана на практиці і допоможе вирішити якісь актуальні питання.
Користуючись нагодою обговорили нагальні питання. У результаті наукова команда отримала від голови районної адміністрації конкретні завдання, теми для досліджень та спільно визначили терміни виконання. Домовились зустрітися для обговорення результатів. Тож зустріч пройшла дуже конструктивно.